Mgr. Daniel Kvak

Spoluzakladatel společnosti Carebot


Daniel Kvak je CEO českého biotechnologického startupu Carebot, který disponuje jedinečným know-how v oblasti umělé inteligence, strojového učení a analýzy dat v lékařském zobrazování. Společnost se zaměřuje na vývoj inovativního softwaru s přesahem do klinické praxe, zejména pro využití v radiologii, pneumologii a onkologii. Tým společnosti tvoří zkušení programátoři, výzkumní pracovníci, odborníci na zdravotnické právo a tým více než 80 radiologů z celého světa.

Carebot je výrobcem zdravotnického prostředku třídy IIa založeného na umělé inteligenci, který detekuje a lokalizuje nejčastější radiologické nálezy na rentgenových snímcích hrudníku. Navržený software pro podporu rozhodování je plně implementován pro použití v kombinaci s PACS a prohlížeči DICOM. Řešení společnosti Carebot dosahuje vysoké úrovně senzitivity a specificity, a nezatěžuje tak lékaře-uživatele zbytečnými falešně pozitivními výsledky. Kromě rentgenových snímků hrudníku vyvíjí společnost Carebot nástroje pro pomoc radiologům při mamografii nebo rentgenových snímcích pohybového aparátu.

Daniel je aktivní výzkumník s několika oceněnými publikacemi v prestižních časopisech Q1 zaměřených na zobrazovací data, strojové učení v radiologii.