Recenze

Včera jsem se zúčastnil jednoho z nejlepších seminářů, na kterém jsem kdy byl!
Děkuji Česká bankovní asociace (Czech Banking Association) za mimořádně skvělé vhledy do aktuální globální situace.
Miroslav Barta mimo jiné přední světový archeolog a egyptolog, zdůraznil, že většina činů v historii se již stala. Poukázal na vedení dnešních válek na papírové, digitální a teoretické rovině. Představil disruptivnost časových řad a zdůraznil, že lidé jednají iracionálně. Z jeho přednášky si odnáším:
💡 Nutnost znát příčinu "PROČ" pro sestavení jakékoliv diagnózy.
💡 Základem demokracie je vzdělání "mas", zejména co se týče základních znalostí o společnosti,.
💡 Jaké je naše poselství do budoucna (stále nad tím přemýšlím, ale shodli jsme se, že to bude digitální stopa - vesmír, i když to není jasné)...
Petr Kolar představil zajímavý pohled na Rusko jejich prizmatem. Zdůraznil, že jsou především Euroasiaté se syndromem naučené bezmocnosti.
Co si odnáším?
💡 Poznání ruské praktiky ve 3 stupních (koupit / ideologicky přesvědčit / vydírat).
💡 Důstojnost = když se nebojím, nevážím si!
💡 Ústup zlu = dodávání energie.
Miroslav Zámečník nás provedl historickými světovými obchodními cestami a ukázal poklesy ⬇ v mezinárodním obchodu.
Jan Ruzicka skvěle odprezentoval Čínu jako konfuciánskou společnost směřující k nacionalismu se zásadním problémem klesající populace. Dominantními tahouny jejich exportu budou:
🚗 Elektroauta,
⚡ elektrobaterie,
☀ solární panely,
📱 5G síť.
V panelové diskusi Irena Kalhousova dokonale popsala situaci v Izraeli.
Al zde raději odkážu na její rozhovor s Tomášem Klusem (kupodivu) v Blesku😊.
No a co to vše znamená pro nás a náš finanční svět?
Rozhodně nutnost racionálního vnímání! Neustálou edukaci našich klientů, méně stěžování, více podpory a hlavně maximální úsilí v podpoře růstu ekonomiky, protože bez zdrojů může dojít ke kolapsu.

Martin Pejsar
Chief Value Proposition Officer - CEE
BNP Paribas Cardif

V rámci vzájemné spolupráce jsme mezi účastníky vzdělávacího programu přivítali i studenty z Vysoké školy ekonomické v Praze.


Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří jste pro nás připravili úžasný modul (De)Globalizace plný nových a velmi užitečných poznatků a přednášek od skutečně špičkových odborníků. Od historického vývoje environmentální legislativy, přes energetickou cenotvorbu, až po téměř filozofický pohled na budoucnost AI a jak nás reálně ovlivní, každé téma bylo vysoce relevantní a klíčové pro pochopení novodobých trendů.

Denně se ke zmíněným informacím vracím a detailně si vzpomínám na celý průběh akce, která neměla chybu.

Jsem ČBA velmi vděčná za obrovskou snahu připravit tento event v co nejvyšší kvalitě a vstřícnost v průběhu celého dne. Jsem ráda, že jsem měla příležitost se zúčastnit tak bohatého programu.

Natali Slavin
Studentka

Vysoká škola ekonomická v Praze

"Vzdělávacího programu ČBA Strategické řízení pro vrcholové manažery jsem se zúčastnil na konci roku 2022. Program byl velmi dobře zaměřen na aktuální témata, jež hýbou nejen světem byznysu. Jedinečnost z mého pohledu spočívala ve velmi kvalitním obsazení přednášejících, s jakým jsem se na jiných akcích podobného typu nesetkal. Program doporučuji všem, kdo mají zájem nechat se inspirovat od top nejen byznys osobností."

Lukáš Cerman
Ředitel FAM Development

Československá obchodní banka 

"Vzdelávací program ČBA Strategické řízení pro vrcholové manažery je dizajnovaný tak, aby prinášal fundované odpovede na aktuálne ekonomické, politické, spoločenské alebo manažérske témy. Dosahuje to kombináciou výborných prednášajúcich, pútavou formou spracovania tém aj spôsobom interakcie s publikom. Pre vrcholových manažérov je tak výborným prostriedkom, ako si v pár moduloch efektívne zvýšiť znalosti daných tém a rozšíriť svoj celkový manažérsky rozhľad."

Viliam Pätoprstý
Head of Customer Value Management and Marketing
Retail and Private Banking Division

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia 

"Program ČBA Strategické řízení pro vrcholové manažery obsahoval zajímavý mix aktuálních témat v podání inspirativních osobností se silnými názory k daným tématům. Dalším přínosem byla řada navazujících diskusí mezi samotnými účastníky programu. Program určitě mohu doporučit."

Pavel Marek
Head of Accounting, Controlling & Investor Relations

Česká spořitelna