Petr Sklenář

hlavní ekonom
J&T BANKA 


Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. Spolupracuje s kolegy napříč odděleními a jeho práce je zásadní nejen pro banku, ale také pro klienty, a to buď napřímo přes pravidelné zprávy, či nepřímo přes portfolio manažery, bankéře a makléře na dealingu. 

"Moje pracovní náplň je hodně čtení, trochu počítání a pak zase psaní," říká Petr a dodává, "někdo vtipně poznamenal, že ekonom je vypravěč příběhů tzv. "storyteller". Tedy ten, co se pro ostatní snaží popsat a vysvětlit dění světa kolem nás." Makroekonomická analýza Petra lákala už během studia. Na střední škole se začal zajímat o svět burz a finančních trhů, na vysoké škole pak přímo o práci makroekonomického analytika.  

Na své práci má rád pestrost, přesah do dalších oborů, potřebu se pořád učit a zlepšovat se, ale také spolupráci s kolegy, kteří ho obohacují profesionálně i lidsky a posouvají ho vpřed. Právě možnost pracovat se spoustou skvělých a inspirujících osobností, kteří jsou špičkoví experti ve svém oboru, oceňuje Petr v JTFG, kde vnímá sounáležitost a partnerství až s nádechem jisté širší rodiny.  

Pro Petra jeho práce není jen zaměstnání, ale něco, co ho naplňuje, baví a dodává mu energii. Kromě práce je to také čas, který věnuje rodině a koníčkům, jako je sport aktivně či pasivně. "Třeba v zimě si jít zaplavat do Vltavy, pak se rozehřát 5kilometrovým během, to odplaví stres a pročistí mysl velmi dobře," doporučuje.