ČBA Strategické řízení pro vrcholové manažery 

Transformace a podpora českého byznysu

Transformace české ekonomiky 

III. Modul / I. část: 10. října 2024

Na domácím poli nás nejvíce zajímá český byznys. Jak posouvat prosperitu České republiky kupředu a kde vzít energii v této nelehké době na druhou ekonomickou transformaci. Tomáš Salomon, generální ředitel České spořitelny, nám přiblíží, jaká je role bank a jak můžou pomoci firmám k poskytnutí transformačních investic od výzkumu a vývoje až po prodej vlastních produktů. Budeme hovořit o možných směrech ekonomické transformace a jaké jsou cesty k úspěšné a prosperující budoucnosti České republiky. Na toto téma se podíváme nejen očima bank, ale i předních českých byznysmenů.

Technologický vývoj a digitalizace otevírají nové obchodní modely a příležitosti, které mohou přinést zvýšenou konkurenceschopnost a růst v globalizovaném ekonomickém prostředí. Právě díky moderním technologiím a digitalizaci můžou banky a ostatní podniky sbírat, analyzovat a využívat obrovské množství dat, což vede k lepšímu porozumění potřeb zákazníků a k vytváření cílených nabídek. Společnost se stále více přesouvá k online komunikaci a interakci, což nás nutí přizpůsobit se těmto změnám a nabízet digitální řešení pro splnění očekávání zákazníků. I o tom bude přednáška Martina Medka.

Na závěr dne povedeme diskusi na téma "Budoucnost Česka". Jak mobilizovat (ve skutečnosti nemalé) české finanční zdroje na to, abychom to zvládli? Má Česká republika jasnou hospodářskou strategii? Jak byste zhodnotili inovační prostředí v České republice? Děláme dost proto, aby výzkum a vývoj byl tahounem ekonomického růstu? Firmy v Česku mají spíše obavy z toho, jak a zda se jim podaří vyrovnat se s Green Dealem, který je hodnocen jako investičně velmi náročný. Domníváte se, že EU nastavila svoje závazky v oblasti boje proti globálnímu oteplování správně, anebo jsou příliš ambiciózní?

Pozvání do panelové diskuse přijali:

  • Martin Wichterle, majitel strojírenské skupiny Wikov Industry, skláren Bomma a Rückl

  • Martin Roman, Founder of readinghelps.com | Chairman of PORG | University of Cambridge | Member of the Board of Directors, MOL Group

  • Renata Mrázová, Group Chief People Officer, FNZ Group 


Lektoři:

Tomáš Salomon

První viceprezident ČBA, Předseda představenstva a generální ředitel České spořitelny 

Martin Medek

Co-Founder

Unicorn Attacks  

Renata Mrázová

Group Chief People Officer
FNZ Group, Ltd.  

Martin Roman

Podnikatel a filantrop 

Martin Wichterle

Majitel strojírenské skupiny Wikov Industry, skláren Bomma a Rückl 


Transformace a podpora českého byznysu

Kybernetická bezpečnost a kryptoaktiva 

III. Modul / II. část: 14. listopadu 2024

S rostoucím zájmem o decentralizaci a finanční suverenitu se kryptoaktiva a blockchain stávají prostředky k dosažení těchto ideálů a nabízejí alternativu k tradičním finančním systémům.  Petr Valášek  s námi bude diskutovat např. o tématech, jak blockchain technologie ovlivňuje tradiční oblasti bankovnictví, energetiky, zdravotnictví a mnohé další a jaká je budoucnost regulace kryptoaktiv v rámci EU.

S digitalizací se stává kyberbezpečnost stále důležitější pro jednotlivce, firmy i vlády po celém světě. Mnoho odvětví vidí v blockchainu řešení pro zefektivnění a zabezpečení svých operací, ale vzhledem k rostoucí hrozbě kybernetických útoků a podvodů je právě digitalizace zásadní pro posílení bezpečnostních protokolů a ochranu citlivých informací jak v bankovním sektoru, tak i mimo něj. Jaké jsou nejnovější hrozby a bezpečnostní postupy, zejména pokud jde o digitální peněženky, burzy kryptoaktiv a blockchainové technologie? Tomuto tématu se budeme věnovat s ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Lukášem Kintrem.

Celý program zhodnotíme v závěrečné diskuzi s   Miroslavem Zámečníkem


Lektoři:

Petr Valášek

Konzultant v oblasti DLT a blockchain technologie

Lukáš Kintr

Ředitel NÚKIB

Miroslav Zámečník

Hlavní poradce ČBA